Forklift Nedir ve Nerede Kullanılır?

Amacı neredeyse ağır yükleri kaldırmak için kullanılan bu makineler ortalama 40 tona kadar olan yükleri rahatça kaldırabilmektedir. Bu makinelerin tarihleri oldukça eskiye dayanmaktadır. İlk çıkış tarihi 1800’lü yılların başına denk gelmektedir. Forklift, ilk çıktığı zamanlarda o zamanların koşullarında daha çok savaş alanlarında kullanılmıştır.

Daha çok ağır mermileri ve silahların taşınması için icat edilen bu makineler savaşlar bittikten sonra kullanım oranları oldukça düşmüştür. Lakin 1900’lü senelerin ortalarında forkliftlere bir de dar alanda manevra kabiliyeti eklenerek daha kullanışlı hale getirilmiştir. O yıllardan itibaren daha çok büyük market depolarında, fabrikalarda, limanlarda ve neredeyse tüm ağır yüklerin taşınmasında ve istifinde kullanılmaya başlanmıştır.

Sıfır forklift, ikinci el forklift, forklift kiralama ve forklift yedek parçası ile ilgili her türlü ihtiyacınız için Gimak Forklfit‘in İzmir Bornova 4. Sanayi’de bulunan merkez ofisini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca tüm forklift ihtiyaçlarınız için varsa 0553 361 51 80 numaralı telefonda bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.